Názov “Skimmer” nesú bazény tohto typu vďaka prítomnosti tzv. hladinového zberača (ang. skimmer). Jeho úlohou je odvádzať z vodnej hladiny nečistoty ako sú lístie, vetvičky, kvetné lístky, ale napríklad i opaľovací olej. Dômyselný systém využívajúci zákonitosti povrchového napätia vody “odsaje” nežiadúci neporiadok k čerpadlu, kde následne dôchádza k filtrácii a chemickej úprave vody. Tá je vďaka tomu neustále čistá a umožňuje príjemný pôžitok z kúpania v bazéne.
Máte záujem o viac informácií? Kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na všetky otázky.
Ako prebieha stavba bazéna s hladinovým zberačom?
Začíname konzultáciou buď na mieste výstavby bazénu, alebo u nás vo firemných priestoroch, kde sa zákazník môže presvedčiť o kvalite použitých materiálov. Na vystavených maketách alebo vzorkách môžeme prezentovať spôsob výstelky bazénu ťažkou fóliou alebo funkciu filtračného systému vrátane umiestnenia potrubných rozvodov.
Podľa Vašich požiadaviek vyhotovíme rozpočet, poskytujeme poradenstvo, snažíme sa Vám pomôcť pri výbere tvaru a veľkosti bazénu na základe daností pozemku a podľa potencionálneho využitia bazénu. Takisto Vám pomôžeme vybrať správny spôsob ohrievania bazénu, typ prekrytia, či si zadovážiť zariadenie na plávanie proti prúdu vody.
Po definitívnom rozhodnutí o umiestnení a parametroch bazénu a po schválení projektu začíname vyhĺbením montážnej jamy. Jama je kvôli základu o 400 mm hlbšia oproti finálnym rozmerom bazénu. V prípade, že pri bočných stenách budú umiestnené potrubné rozvody, bude montážna jama i o 300 mm širšia. Je veľmi dôležité správne umiestniť bazén voči danostiam terénu, aby sa bazén nestal zbernou nádržou dažďových vôd.
Pod samotný základ umiestnime štrkový zásyp o hrúbke 200 mm. Nasleduje rovnako hrubá železobetónová základová doska s dvojitým armovaním (vystužením, sieťovina 150 x 150 x 8 mm). V doske sa nachádzajú otvory, ktoré slúžia na osadenie odtokového systému určeného k vypúšťaniu bazéna. Aby bolo možné pevne spojiť bočné steny so základovou doskou, sú v základovej doske uložené armovacie ocele, na ktoré neskôr naviažeme betónové prvky stien.
Počas výstavby stien bazénu do nich ukladáme základné prvky systému recirkulácie vody, osvetlenia a zariadenia na plávanie proti prúdu. Správne uloženie jednotlivých súčastí systému recirkulácie je kľúčové pre maximálne efektívnu filtráciu vody v bazéne. Prechádzame tým vzniku nedostatočne prefiltrovaných miest, v ktorých môžu vznikať riasy či baktérie schopné permanentne znehodnocovať kvalitu bazénovej vody. Súčasne s výstavbou bazéna budujeme i šachtu pre filtračné zariadenie, pričom v ideálnom prípade bude táto šachta slúžiť i protiprúdovému systému.
Šírka pochôdznej plochy by mala dosahovať aspoň 600 – 900 mm. Ak bude súčasťou bazéna i polykarbonátové zastrešenie (alebo ho plánujete zrealizovať v budúcnosti), ukončujeme pochôdznu plochu adekvátne hrubou železobetóńovou doskou. Zastrešenie bude na plochu vyvíjať tlak, ktorý sa môže značne zvýšiť napr. v zimnom období po napadnutí snehu.
Miestnosť pre úpravňu vody budujeme buď pri bazéne použijúc bočnú alebo zadnú stenu bazéna podľa Vášho priania. Úpravňa sa nachádza v rovnakej hĺbke ako bazén a dosahuje rozmerov 2500 x 2500 x1 500 mm. Do miestnosti budú zavedené:
Teleso bazénu ukončujeme armovaním tvoreným minimálne 100 mm hrubým vencom z liateho betónu. Odporúčame pred finalizáciou bazén zatepliť extrudovaným polystyrénom hrúbky 20-30 mm. Zateplený bazén dokáže udržať vodu v správnej teplote po oveľa dlhší čas, čím radikálne znižuje náklady na ohrev vody. Steny povrchovo upravujeme cementovou omietkou bez obsahu vápna alebo flex. klebrom tak, aby boli do hladka opracované. Po dokončení stavebných úprav prichádza na rad jeden z najdôležitejších krokov, a to samotná výstelka bazéna ťažkou fóliou.
Čo Vám ponúkame?
Bazény - výstavba, poradenstvo a servis
Máte záujem o viac informácií? Kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na všetky otázky.