Poradenstvo

Dlhoročné skúsenosti v oblasti projektovania a výstavby rodinných a hotelových bazénov, wellness zariadení, kúpalísk a plavární.

Poradenstvo a servis

Výstelka bazéna ťažkou fóliou

Výstelka špeciálnou fóliou je jedným z najdôležitejších prvkov úspešnej realizácie bazénu. Pôsobí ako izolačný prvok a bráni infiltrácii nežiadúcich látok z pôdy do bazénovej vody, trvalo chráni stavebnú konštrukciu bazéna pred vonkajšími vplyvmi bez ohľadu na použité materiály, a charakteristickým sfarbením ovplyvňuje i konečný estetický dojem.

Filtračné zariadenia

Filtračné zariadenie je dušou bazéna, v ktorej prebieha mechanická predúprava bazénových vôd. Pri pojme filtračné zariadenie musíme rozlišovať dva rôzne aspekty, a to mechanickú úpravu bazénovej vody a chemickú úpravu bazénovej vody.

Ohrev bazénových vôd

Ak už máme hotový bazén, vystlané bazénové teleso fóliou, filtračné zariadenie je namontované do potrubného rozvodu, zastrešenie bazéna je pripravené, zostáva ešte zodpovedať otázku, čím budeme ohrievať bazénovú vodu?

Chemická úprava bazénových vôd

Popri mechanickej úprave bazénových vôd nesmieme zabudnúť na kvalitné chemické prípravky, ktoré nám zabezpečujú zdravotnú nezávadnosť bazénovej vody. Doporučujeme použiť len prípravky, pri ktorých nehrozí výskyt toxických zlúčenín vo vode.

Postup pri zazimovaní bazéna

Po skončení letnej sezóny, tj. od konca septembra, je treba bazén pripraviť na zimné obdobie. Správnym postupom pri zazimovaní zabránime poškodeniu bazénového telesa pôsobením tlaku (ľadovej vrstvy) a prípadnému poškodeniu filtračného zariadenia.