Ohrev bazénových vôd

Ak už máme hotový bazén, vystlané bazénové teleso fóliou, filtračné zariadenie je namontované do potrubného rozvodu, zastrešenie bazéna je pripravené, zostáva ešte zodpovedať otázku, čím budeme ohrievať bazénovú vodu?

Naskytne sa nám široká škála možností od najjednoduchších, až po kombinované spôsoby ohrevu. Prvou možnosťou je spoľahnúť sa na fakt, že celé leto nám slniečko bude hriať a všetko bude OK.

Všetkým to prajeme, ale nie vždy je to tak, ako by sme si priali. Izotermické ohrievacie plachty sú efektívnou voľbou pre ohrev bazénovej vody bez dodatočných nákladov za vyhrievanie vody. Okrem nízkych finančných nákladov sú ich výhodami aj jednoduchá montáž a jednoduchá aplikácia. Pri očakávaní vyššieho komfortu sa dodávajú solárne roletové zariadenia s automatickým pohonom rolovacieho zariadenia. Polykarbonátové zastrešenia už samotne z využitia skleníkového efektu efektívne vyhrievajú bazénovú vodu.

Tepelné čerpadlo

Panelový solárny systém pre bazénové vody sa vyznačuje jednoduchou montážou a adekvátnou efektivnosťou. Využitie adekvátnej kapacity solárnych článkov pre výrobu tepla pre TUV domu a kombináciou systému ohrevu pre ohrev bazénovej vody je racionálnou voľbou pre dodávku tepla z obnoviteľných prírodných zdrojov akými sú slnečné lúče.

Využitie plynového kotla pomocou tepelného výmenníka s kombináciou solárneho systému zabezpečuje celoročnú prevádzku interiérových bazénov. Kombinácia tepelného čerpadla a solárneho systému, alebo tepelného čerpadla a plynového systému sú vyslovene ekonomicky racionálnou voľbou pri celoročnej prevádzke bazéna.

Pri exteriérových bazénoch sa veľmi osvedčila voľba tepelného čerpadla (teplo sa generuje zo vzduchu). Pri pomerne nízkych prevádzkových nákladoch, tj. pri spotrebe 1KW energie, dáva do systému späť 5KW tepelnej energie. V porovnaní s 6kW elektrickým prietokovým ohrievačom môžeme hovoriť o výraznej úspore el. energie.

Pri kombinácii tepelného čerpadla so zastrešením bazéna dosiahneme vysoký komfort prevádzky, pretože pri slnečných dňoch ohrev zabezpečuje zastrešenie pomocou ,,skleníkového efektu“, a v dňoch ovplyvnených nepriaznivými poveternostnými podmienkami teplotu vody udržiava tepelné čerpadlo na požadovanej teplote.

Máte záujem o viac informácií? Kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na všetky otázky.

Neviete si vybrať správny typ bazéna?

S výberom správnej varianty bazéna Vám, samozrejme, odborne poradíme. Investícia do bazéna je investíciou takmer na celý život, preto je dôležité venovať výberu správneho bazéna dostatok času. Keď k tomu pridáte naše skúsenosti, výsledkom bude správne zvolený a kvalitne vyhotovený bazén vyhovujúci funkčne aj esteticky.

Ak Vás naša práca zaujala, kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na akékoľvek otázky. Bazény, ktoré sme realizovali, nájdete v našej fotogalérii.

Ak už bazén vlastníte, môže Vás zaujímať možnosť rekonštrukcie bazénov alebo zastrešenia bazénov. Z dosluhujúceho bazéna Vám týmito úpravami vytvoríme plne funkčný bazén moderného vzhľadu, ktorý Vám bude slúžiť ešte minimálne dvadsať rokov.

Polia označené * sú povinné.