Výstelka bazéna ťažkou fóliou

Výstelka špeciálnou fóliou je jedným z najdôležitejších prvkov úspešnej realizácie bazénu. Pôsobí ako izolačný prvok a bráni infiltrácii nežiadúcich látok z pôdy do bazénovej vody, trvalo chráni stavebnú konštrukciu bazéna pred vonkajšími vplyvmi bez ohľadu na použité materiály, a charakteristickým sfarbením ovplyvňuje i konečný estetický dojem. Výber správnej fólie závisí do veľkej miery i od vášho rozhodnutia. Farebné prevedenia sa rôznia – máme pre vás pripravené fólie nielen v klasicky modrom prevedení, ale i v rôznych ďalších farbách a predtlačených vzoroch.

Zvarovanie ťažkej fólie

Bazénová fólia vám zaručí:

  • Homogennú zvariteľnosť.
  • Odolnosť proti pliesniam.
  • Zaručuje nulový obsah kadmia.
  • Vysokú stálosť farebného odtieňa a stabilitu proti UV žiareniu.
  • Trvalú flexibilitu.
  • Odpudzovanie mikroorganizmov.
  • Stabilitu pri extrémnych teplotách od -40 do +80 stupňov Celsia.

Ako aplikácia fólie prebieha?

Výstelka bazénovou fóliou patrí k záverečným fázam stavebných úprav. Používame tzv. “ťažké” fólie s hrúbkou 1,5 mm a životnosťou 20 – 30 rokov. Fólia sa prispôsobuje tvaru bazéna priamo na mieste.

Z čoho sú bazénové fólie vyrobené?

Fólie sú valcovaním vyrobené hydroizolačné pásy zložené z dvoch tepelne spracovných vrstiev, medzi ktoré je vložená špeciálna polyesterová textilná vložka. Ten postup zaručuje fólii mimoriadnu pevnosť a rozmerovú stálosť.

Dá sa nová fólia aplikovať i na starší bazén?

Áno, a to dokonca i v prípade, že sa v telese bazéna nachádzajú praskliny alebo dilatačné škáry. V prípade rekonštrukcie poškodeného bazénu použitie bazénovej fólie rozhodne odporúčame.

Aké sú farebné variácie bazénových fólií?

Aktuálne dostupné farebné variácie a vzory nájdete priamo na stránke výrobcu: www.alkorplan.info .

Máte záujem o viac informácií? Kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na všetky otázky.

Neviete si vybrať správny typ bazéna?

S výberom správnej varianty bazéna Vám, samozrejme, odborne poradíme. Investícia do bazéna je investíciou takmer na celý život, preto je dôležité venovať výberu správneho bazéna dostatok času. Keď k tomu pridáte naše skúsenosti, výsledkom bude správne zvolený a kvalitne vyhotovený bazén vyhovujúci funkčne aj esteticky.

Ak Vás naša práca zaujala, kontaktujte nás a my Vám radi odpovieme na akékoľvek otázky. Bazény, ktoré sme realizovali, nájdete v našej fotogalérii.

Ak už bazén vlastníte, môže Vás zaujímať možnosť rekonštrukcie bazénov alebo zastrešenia bazénov. Z dosluhujúceho bazéna Vám týmito úpravami vytvoríme plne funkčný bazén moderného vzhľadu, ktorý Vám bude slúžiť ešte minimálne dvadsať rokov.

Polia označené * sú povinné.